BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb telekomberuházás Magyarországon

2013. szeptember 25. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mobilkészülék-javító európai szervizközpontot telepít Magyarországra a kínai ZTE telekommunikációs cég; az együttműködési nyilatkozatot kedden írták alá Budapesten. Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár elmondta: a magyar gazdaság keleti nyitás politikája újabb állomásaként jön Magyarországra ez a beruházás, amelynek első ütemében év végéig 50 munkahelyet teremtenek. A ZTE 2005-ben nyitott képviseleti irodát Magyarországon, 2010-ben létrehozta magyarországi leányvállalatát, tavaly pedig regionális hálózati központját és call centerét. Ezen fejlesztésekkel 4,3 milliárd forint befektetést hozott Magyarországra a ZTE − tette hozzá az államtitkár. Hangsúlyozta, a mostani beruházáshoz számos magyar kis- és középvállalat tud kapcsolódni, és az ígéretek szerint a ZTE tovább növeli magyar alvállalkozóinak számát. Csang Hsziao-vej, a ZTE európai régiójának alelnöke elmondta: a jelenlegi beruházás egymillió eurót tesz ki, amelyet három-öt éven belül 10 millióra terveznek bővíteni. Csang szerint Magyarországon fejlett a telekommunikációs infrastruktúra, és felveszi a versenyt akár a francia, az angol vagy a németországi szektorral.

Csurgó Dénes
Csurgó Dénes

Ez is érdekelhet