BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

wall_street

08.
22.
00:00

Erősen mínuszos hetet zárt New York

A napközbeni bizonytalankodás határozott esésbe váltott a pénteki kereskedés végére, a vezető New York-i részvényindexek másfél százalék körüli veszteséggel zártak. A piacok továbbra is az Európai Unió ügyeire, az adósságválság megoldására tett kísérletekre koncentráltak, de az sem javított a befektetők hangulatán, hogy a Citigroup és a JP Morgan is lefelé korrigálta az USA gazdasági növekedésére vonatkozó prognózisát. A hét egésze szintén erősen mínuszosan alakult, a DJIA 4, a Nasdaq Composite 6,6, az S&P pedig 4,7 százalékot veszített. A vezető papírok közül kiemelkedő veszteséget hoztak össze a Hewlett-Packard részvényei: 20 százalékkal zuhantak, miután a társaság rontott előrejelzésén és közölte, hogy leválaszthatja pc-gyártó üzletágát.

Szerző(k):
Ádám Viktor