Végre egy jó hír a bennfentesektől
Az augusztus elején tapasztaltnál is agresszívabb tempóban kezdtek vásárlásokba az amerikai részvénypiacon a bennfentesek. Ez jó jel lehet a piac szempontjából.
Végre egy jó hír a bennfentesektől
Az augusztus elején tapasztaltnál is agresszívabb tempóban kezdtek vásárlásokba az amerikai részvénypiacon a bennfentesek. Ez jó jel lehet a piac szempontjából.
Rosszkedvűen várakozik Amerika
Négy napos kedvező széria után a csütörtöki kereskedésben az eladók kerekedtek felül az amerikai tőzsdéken.
Végre itt a jó jel - kezd meghalni a remény
Végre bekövetkezett az, amire a pozitív fordulathoz szükség lehet a részvénypiacokon, a szakértők hirtelen nagyon pesszimistává váltak. A világvége hangulat azonban még nem jött el, így még nincs itt az idő arra, hogy nagybevásárlásba kezdjünk.
Erősen mínuszos hetet zárt New York
A napközbeni bizonytalankodás határozott esésbe váltott a pénteki kereskedés végére, a vezető New York-i részvényindexek másfél százalék körüli veszteséggel zártak. A piacok továbbra is az Európai Unió ügyeire, az adósságválság megoldására tett kísérletekre koncentráltak, de az sem javított a befektetők hangulatán, hogy a Citigroup és a JP Morgan is lefelé korrigálta az USA gazdasági növekedésére vonatkozó prognózisát. A hét egésze szintén erősen mínuszosan alakult, a DJIA 4, a Nasdaq Composite 6,6, az S&P pedig 4,7 százalékot veszített. A vezető papírok közül kiemelkedő veszteséget hoztak össze a Hewlett-Packard részvényei: 20 százalékkal zuhantak, miután a társaság rontott előrejelzésén és közölte, hogy leválaszthatja pc-gyártó üzletágát.
Elképesztő árfolyamzuhanás a rossz hírre
Másfél százalék körüli mínuszban zártak pénteken a New York-i részvényindexek. A blue chipek között a Hewlett-Packardnak óriási zuhanás jutott. Késő este a svájci frank egysége közel 241 forintot ért.