BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

wall_street

04.
18.
00:00

Kilőttek az indexek

Számottevő nyereséggel zártak kedden a vezető nyugat-európai részvényindexek, de tetemes többletnél tartottak lapzártánkkor a New York-i mutatók is. Az FTSE−100 1,8, a CAC−40 és a DAX 2,7 százalékkal került feljebb, tengerentúli társaik pedig a zárás előtt három órával másfél-két százalék közötti plusznál jártak. A befektetőket a céges gyorsjelentések és makroprognózisok egyaránt jókedvre derítették, nem beszélve a spanyol és olasz másodpiaci kötvényhozamok mérséklődéséről, illetve a sikeres spanyol állampapír-aukciókról. Kedvezően hatott a hangulatra az is, hogy a Nemzetközi Valutaalap − bár a világgazdaságra leselkedő kockázati tényezők között az európai válságot látja a legnagyobbnak − javított globális növekedési prognózisán.

Szerző(k):
Ádám Viktor