Emelkedéssel zárt New York
Immár a harmadik egymást követő napon emelkedéssel zártak csütörtökön a főbb amerikai tőzsdeindexek. A trendet elsősorban a negyedéves vállalati eredmények és a makrogazdasági adatok alakították.
Emelkedéssel zárt New York
Immár a harmadik egymást követő napon emelkedéssel zártak csütörtökön a főbb amerikai tőzsdeindexek. A trendet elsősorban a negyedéves vállalati eredmények és a makrogazdasági adatok alakították.
Kilőttek az indexek
Számottevő nyereséggel zártak kedden a vezető nyugat-európai részvényindexek, de tetemes többletnél tartottak lapzártánkkor a New York-i mutatók is. Az FTSE−100 1,8, a CAC−40 és a DAX 2,7 százalékkal került feljebb, tengerentúli társaik pedig a zárás előtt három órával másfél-két százalék közötti plusznál jártak. A befektetőket a céges gyorsjelentések és makroprognózisok egyaránt jókedvre derítették, nem beszélve a spanyol és olasz másodpiaci kötvényhozamok mérséklődéséről, illetve a sikeres spanyol állampapír-aukciókról. Kedvezően hatott a hangulatra az is, hogy a Nemzetközi Valutaalap − bár a világgazdaságra leselkedő kockázati tényezők között az európai válságot látja a legnagyobbnak − javított globális növekedési prognózisán.
Mozgalmas hét előtt áll a Wall Street
Mozgalmas hét előtt ál a Wall Street: egyrészt a jövő héten csúcsosodik ki az első negyedéves vállalati eredménybeszámolói szezon, másrészt egy újabb adagra lehet számítani a világgazdasági lassulásra utaló, az utóbbi időben sokasodó makrogazdasági adatokból. Az árfolyamindexek alakulását az eredménybeszámolók és a makrogazdasági adatok összjátéka határozza majd meg.
Dobbantott a JPMorgan (frissített)
A JP Morgan 5,4 milliárd dolláros, azaz részvényenként 1,31 dolláros nyereséget ért el az első negyedévben, amely nem csupán az 1,17 dolláros elemzői várakozásokat haladja meg, hanem az EPS terén az 1,28 dolláros egy évvel korábbi azonos időszaki eredményt is.
Kevesebb jutalom a Wall Streeten
Idén tovább csökken a Wall Street-i cégek alkalmazottai között kiosztandó készpénzes bónuszok összege.