Ma esett Amerika
Eséssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde főbb mutatói.
Ma esett Amerika
Eséssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde főbb mutatói.
Óriásit drágult az olaj, meglódult New York
A New York-i részvényindexek 2 százalék feletti többlettel zártak, az olaj pedig 10 százalékkal erősödött.
Nyugaton nem a pluszok uralkodtak
A vezető nyugat európai tőzsdeindexek többnyire veszteségben zártak szerdán, az okok között a kiábrándító vállalati eredményeket és nyersanyagárak alakulását kell keresni. Az amerikai indexek is estek főleg az Apple és a Microsoft miatt.
Ennek a hírnek örültek meg Amerikában
Nem volt nagy lelkesedés a Fed döntéshozói között arra, hogy már júniusban belekezdjenek a szigorításba - legalábbis ez derült ki az amerikai jegybank szerda este közzé tett, legutóbbi nyíltpiaci bizottsági ülésének jegyzőkönyvéből. A piac mindenesetre megörült a hírnek, a Wall Street-i indexek pluszba lendültek, de a lendület nem tartott sokáig.
Magasra hágott a prosti-mutató
A pénzügyi válság egyik legbiztosabb jele az volt, hogy a pénzügyi központok környékén visszaesett a kereslet a jól fizetett prostituáltak iránt. Az üzletmenet sajátos mutatója most azt jelzi, hogy újra jól megy a bankok és más pénzügyi szolgáltatók alkalmazottainak.