BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

Vodafone

09.
16.
00:00

Jóváhagyták a Vodafone német terjeszkedését

A részvényesek 75 százaléka rábólintott arra, hogy a brit Vodafone megvásárolja a Kabel Deutschland papírjait, így létrejöhet a 7,7 milliárd eurós üzlet − jelentették be pénteken. A Vodafone a tervek szerint szeptember végéig véglegesíti a tranzakció feltételeit, utána azonban még az Európai Unió felügyeleti szerveinek is jóvá kell hagyniuk a felvásárlást. Szakemberek úgy értékelik az akvizíciót, hogy az alapjaiban változtat a Vodafone eddigi stratégiáján, ugyanis a brit cég most először lép be a tévés piacra kábelszolgáltatóként, eddig elsősorban a mobilpiacon volt jelen. A lépés egyik oka az lehet, hogy a társaság a közelmúltban állapodott meg arról, hogy eladja amerikai érdekeltségét a Verizonnak, az onnan érkező 130 milliárd dolláros vételárat valószínűleg új területekre fordítanák. Az összeg tetemes részét, 58 milliárd dollárt a tervek szerint visszajuttatja a részvényeseknek a cég. A Kabel Deutschland megvételével a Vodafone 32,4 millió mobiltelefon-, ötmillió internet- és 7,6 millió televízió-előfizetőt szerez a német piacon.

Szerző(k):
Beke Károly
09.
11.
00:00

A Telekom és a Telenor is emeli a díjakat

Azt követően, hogy július elsejével a céges előfizetők részére az eddigi 2-ről 3 forintra emelte a telefonadó mértékét a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), a Magyar Telekom díjszabásai is megváltoznak, melyekről a napokban vehetik kézbe az ügyfelek az értesítőt. November elsejétől emelkednek a hálózaton belüli és kívüli percdíjak, valamint az sms-díjak mind a lakossági, mind az üzleti ügyfelek számára. Az egy-két forintos egységáremelés azt jelenti, hogy adott havidíj kevesebb telefonálást és üzenetküldést tesz lehetővé − illetve ugyanannyi használat többe kerül majd. A díjváltozás az előfizetői díjakat nem érinti − írta a hvg.hu. Emellett a Telekom jelenleg is értékesített vezetékestelefon- és internet-előfizetési díjai egységesen, havonta száz forinttal emelkednek. A Telenor szeptember 1-jétől emelte az árait, de a drágulást az inflációhoz igazította. A Telenor az üzleti ügyfeleinek 5,7 százalékos emelést jelentett be, \"ahol a szerződés erre lehetőséget adott\" − közölték a hvg.hu kérdésére. A Vodafone Magyarország sajtóosztályán azt mondták, a cég nem tervez áremelést. A tervezett új tarifacsomagokkal, illetve azzal kapcsolatban, hogy ezekbe beépül-e akár közvetve is a megemelt adó költsége, a cégnél nem nyilatkoztak.

Szerző(k):
Diószegi József