BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

vlagyimir_putyin

12.
27.
14:30

Öt tuti jel, hogy 2025 volt a harmadik világháború első éve

Milyen jelei lehetnek, hogy idén vette kezdetét a harmadik világháború? Beiktatták Donald Trumpot, Európa a fegyverkezésbe menekül a gazdasági válság elől, Izrael és az Egyesült Államok felhatalmazás nélküli háborúba kezd Irán ellen, a NATO a GDP 5 százalékára emeli a fegyverkezés költségét és ez senkit nem zavar, végül pedig a politikusok semmiben nem tudnak megegyezni.

Szerző(k):
Sarkadi-Illyés Csaba
12.
26.
12:30

Túl messzire mentünk Moszkvában? 2025 után már nem biztos, hogy van visszaút

Miközben Európa igyekszik végleg leválni az orosz energiáról, a magyar kormány inkább rálépett a gázpedálra Moszkva felé. Vétók, mentességek, most meg egy új stratégiai döntés is – a különút nemcsak marad, hanem gyorsul. Közben viszont egyre többen feszengenek itthon és a környéken is, ami előbb-utóbb belekavarhat a nagy keleti barátkozásba. Nagy kérdés, hogy meddig mehet el a kormány ebben az irányban, egyáltalán, mi lesz ennek a vége.

Szerző(k):
Hegedűs Szabolcs