Kivonulás: elege lett a multinak a szlovák kormányból
Az olasz Enel áramóriás elsősorban Robert Fico miniszterelnöknek a cég ellen intézett agresszív támadásai miatt távozik Szlovákiából, pozsonyi Új Szó szerint
Kivonulás: elege lett a multinak a szlovák kormányból
Az olasz Enel áramóriás elsősorban Robert Fico miniszterelnöknek a cég ellen intézett agresszív támadásai miatt távozik Szlovákiából, pozsonyi Új Szó szerint
Eldőlt, kié lehet a szlovák villamosművek
A cseh EPH áramcég megerősítette, hogy megállapodott a szlovák villamosművek olasz tulajdonrészének megvásárlásában, amivel Európa nagy cégei közé kerül.
Startol a Telekom és a MET közös cége
Jövő év január 1-jén megkezdi működését a Magyar Telekom MET Holding AG-vel alapított vegyesvállalata, amely a Telekom üzleti ügyfeleinek nyújt majd energiaszolgáltatást.
Ennyi kellene a biztonságos energiaellátáshoz (Mavir)
Mintegy 5400 megawatt új áramtermelő kapacitás létesítése lesz szükséges a következő tíz évben nagy valószínűség szerint, tizenöt év alatt pedig legalább 7000 megawattal kell bővíteni a magyarországi erőműállományt a biztonságos energiaellátás érdekében - derül ki a Magyar Villamosenergia-ipari és Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) elemzéséből.
Így kicsit másként fest az alacsony magyar rezsi
A rezsicsökkentés eredményeképpen a magyar háztartásoknak kell az egyik legkevesebbet fizetni a villamos energiáért és a földgázért. Arról azonban kevesebb szó esik, hogy ezt a magyar fizetésekből kell finanszíroznunk, így abban a tekintetben, hogy ez mekkora terhet jelent a fogyasztóknak, még fasorban sem vagyunk Nyugat-Európával. Ettől függetlenül helyzetünk sokat javult.