Nagy lett a márciusi villanyszámla
A tavalyi visszaesés után az idén márciusban már nőtt a villamosenergia-fogyasztás, ilyen magas értéket öt éve nem ért el a tavasz első hónapjában - közölte Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).
Nagy lett a márciusi villanyszámla
A tavalyi visszaesés után az idén márciusban már nőtt a villamosenergia-fogyasztás, ilyen magas értéket öt éve nem ért el a tavasz első hónapjában - közölte Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).
Továbbra is Szerbia Európa piszkos szenesembere
Miközben az Európai Unióban tavaly több mint ötödével csökkent a szenes erőművek termelése, Szerbia és Boszina-Hercegovina továbba is befűtött, és még többet füstölgött. Új jelenség viszont a Balkánon a negatív áramár; még szokni kell a meglétét. Többek közt ez olvasható ki a legfrissebb kontinentális energiamérlegből.
Beperelték az amerikai energiaszolgáltatókat az extrém magas áram- és gázszámlák miatt
A februári, texasi nagy áramkimaradás egyik következményeként perre mennek azok a fogyaszók, akiknek az áram-, és földgázszolgáltatás akadozása és szünetelése közben drámai módon megugrott tarifája.
Árampiaci kartellt bírságolt a GVH (frissítve)
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen mintegy 130 millió forintos bírságot szabott ki 13 vállalkozásra, amelyek elektromos hálózatok tervezéséhez, kiépítéséhez és üzemeltetéséhez kapcsolódó tendereket osztottak fel egymás között - írja az MTI. A GVH később közölte az érintett cégek nevét is.
Bármi jött is tavaly, az ALTEO nagyot ment
A koronavírus miatt kialakult gazdasági helyzet dacára is kimagasló eredménnyel zárta a 2020-as évet a leginkább villamosenergia termelőként és szolgáltatóként ismert ALTEO. Az újgenerációs energiaszolgáltató igazolta, hogy fő profittermelő tevékenységeinek dinamikáját a járványhelyzet sem képes visszafogni.