BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

villamosenergia

07.
03.
08:07

Állami vállalatok: 50 ezer dolgozót kihagytak a bérfejlesztésből

A múlt héten döntött a kormány a legnagyobb közszolgáltató állami vállalatok bérfejlesztéséről, eszerint a MÁV-Volán csoport, a Magyar Posta és a Nemzeti Vízművek dolgozók bére 2021. július 1-jétől hároméves bérmegállapodás keretében összesen 15 százalékkal emelkedik. Több terület és mintegy 50 ezer munkavállaló viszont kimaradt az egyezségből - ezeknél van, ahol legalább bértárgyalások zajlanak, másutt viszont semmi nincs kilátásban. Emiatt például az Alföldvíz dolgozói Orbán Viktor rezidenciája elé vonulnának tüntetni.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss