BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

villamosenergia

08.
15.
15:16

Súlyos áramár-emelkedés jelent meg, a rezsicsökkentés nélküli számlák még magasabbak lehetnek

Az európai áramárak új rekordot döntöttek, mivel a földgáz tovább drágult. Egyre jobban mélyül az energiaválság, amely azzal fenyeget, hogy recesszióba taszítja az egész kontinenst. A problémát még összetettebbé teszi az, hogy a kontinens atomerőműveinek nagy részét le kellett állítani a forró és aszályos időjárás miatt. A rezsicsökkentés részleges megszüntetése miatt ez a magyar fogyasztóknak nagyon rossz hír, még tovább emelkedhetnek a villanyszámlák.

Szerző(k):
Szabó Dániel
08.
15.
09:25

Paks fele áll, az import az egekben

Az egyik blokk az évi rendes karbantartási hónapját tölti, a másikat javítani kell, ezért több mint egy hete csupán két nukleáris blokk termel a paksi atomerőműben. A napi áramtermelési görbében így ugyan előfordul, hogy a napelemek a magyarországi termelésnek több mint a felét biztosítják, ám a rendszerirányító diagrammján az is látszik, hogy minden hétköznap, este felé ennél is sokkal nagyobb arányt ér el az import.

Szerző(k):
Szabó István M.