Mindent a magánháztartásokra terhelnek a németek, de fogy a türelem
A villamosenergia tekintetében a magánháztartások 2023 első felében 42,7 százalékkal fizettek többet az uniós átlagnál.
Mindent a magánháztartásokra terhelnek a németek, de fogy a türelem
A villamosenergia tekintetében a magánháztartások 2023 első felében 42,7 százalékkal fizettek többet az uniós átlagnál.
A Veolia kezébe kerül a gönyűi erőmű
A francia Veolia közszolgáltató megvásárolja a német Uniper 430 megawatt kapacitású, gáztüzelésű hőerőművét.
A túlzott áramimport a nemzetbiztonságot veszélyeztetheti
A növekvő villamosenergia-fogyasztás miatt már nem Paks II létjogosultsága vagy megtérülése a kérdés, hanem olyan egészséges energiamix elérése a cél, amely révén a jövőbeli igények kielégítéséhez szükséges villamosenergiát döntően hazai erőművek termelik meg.
Megérkezett a jel, ami mutatja, hogy múlik a válság
Október közepén kezdődött, és április közepéig tart, így félidején túl jár már a hivatalos fűtési szezon. A hivatalos adatok pedig azt mutatják, hogy valamelyest nőtt az energiafogyasztás a fűtési szezon első felében.
Pörögtek a villanyórák rendesen a hét eleji hidegben
Ennyi áramot még soha nem használtunk, mint most.