Elképesztő mértékben bővül az Audi napelemparkja
Újabb naperőművet építenek fel az Audi Hungáriánál, mellyel az üzem tovább kíván haladni a fenntarthatóság útján.
Elképesztő mértékben bővül az Audi napelemparkja
Újabb naperőművet építenek fel az Audi Hungáriánál, mellyel az üzem tovább kíván haladni a fenntarthatóság útján.
MI-adatközpontok: miért költenek rá vagyonokat a vállalatok?
A mesterséges intelligencia üdvöskéje, az NVIDIA az elmúlt három hónapban 22,6 milliárd dollárt keresett az adatközpontjain. A nagyvállalatok nem győzik vásárolni a chipjeiket, pedig lassan már nincs is annyi áram, ami a működésükhöz kellene.
Brutális: hamarosan 50 százalékkal több villamos energiát használunk
Az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint a magyar e-mobilitási piac térnyerése számos kihívás elé állítja a piaci szereplőket, a megnövekedett igények oka közt szerepel az elektromos eszközök növekvő használata is. Emiatt miatt a villamos energia iránti igény 2030-ra akár 50 százalékkal is nőhet hazánkban, Simon Gábor szerint ezt mind erőművi, mind hálózati oldalról tudni kell majd kezelni.
Energiaforradalom zajlik az erkélyeken
Meghaladta a félmilliót az erkélynapelemek száma Németországban. Az Európai Unióban egyedül Magyarországon nem engedélyezett.
Óriási felfutás előtt a hazai naperőmű piac, csak azt nem tudja senki, hogy mikor térül meg a befektetés
Magyarországon 2 gigawatt potenciálisan értékesíthető már termelő naperőművi kapacitás épült fel az elmúlt években, további 1 gigawatt pedig még megépítendő, de a tervezése és engedélyezése már olyan fázisban tart, ami már így is piacképessé teszi (ready to build). A kereslet is számottevő a sok szempontból elaprózódott piacon, azonban a tranzakciók költsége és átfutási ideje sem elhanyagolható tényezők.