Bukarest már nem hívja haza a vendégmunkásokat
Az alacsony fizetések és a munkahelyek hiánya miatt becslések szerint 2,5−3 millió román állampolgár hagyta el Romániát 2007, vagyis az ország uniós csatlakozása óta, elsősorban Olaszországban vagy Spanyolországban keresve boldogulást. A válság előtti időszakban munkaerőhiány alakult ki Romániában, a kormányok kétségbeesett igyekezete ellenére sem sikerült a szakembereket visszacsábítani az országba. Nettó 340 eurós átlagbérrel számolva a 2,5 millió munkás 18,5 milliárd euróval, 50 milliárd euróra növelné éves szinten az országos béralapot, amiből a központi költségvetésnek 8,25 milliárd eurós bevétele származna járulékok és jövedelmek formájában.
Szerző(k):
Túrós-Bense Levente