Sörgyár-vendéglő két jó barát
Csehországban segítséget nyújtanak a nagy sörgyárak a vendéglők felújításához, amiért cserébe rendszeres rendelést várnak. A két fél összefogásának eredményeként a cseh városok utcaképe is javulhat.
Sörgyár-vendéglő két jó barát
Csehországban segítséget nyújtanak a nagy sörgyárak a vendéglők felújításához, amiért cserébe rendszeres rendelést várnak. A két fél összefogásának eredményeként a cseh városok utcaképe is javulhat.
Aggódnak a szállodások a Szép-kártya szabályváltozása miatt
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) vezetősége és tagsága aggodalommal fogadta a rendeletet arról, hogy a belföldi turizmus motorját jelentő SZÉP-kártya vendéglátás zsebéből élelmiszert is lehet vásárolni a boltokban 2022. február 1. és május 31. között - írja a turizmus.com.
Megnyílt a várva várt magyar McDonald's étterem
Ózdon, a Kohász utcánál megnyitott az ország 96., a város első McDonald’s étterme. Az étterem közel 70 munkatársat foglalkoztat, az akadálymentesített vendégtérben 90, a teraszon további 30 ülőhely várja a vendégeket. A beruházást Ózdon nagy várakozás előzte meg, hiszen a település több mint öt éve igyekezett a odacsábítani a Mekit.
London elesett, fölényben az omikron
London kísértetvárosra kezd emlékeztetni annak következtében, hogy az omikron koronavírus-változat gyors terjedése miatt a brit főváros lakói elkezdték kerülni a vendéglátó helyeket. Ezzel sót öntöttek az ágazat hatalmas sebébe, amit a járvánnyal összefüggő gazdasági válság eddig okozott.
Nagyot mentek idén a vendéglősök, de így is százmilliárdos a bukta
120 milliárd mínusszal zárhatja az évet a vendéglátás bevételben a járvány előtti időszakhoz képest. Sokat behoztak az elmaradásukból a nyugtaadatokat alapján, de egy csipetnyi még maradt. A drágulás miatt pedig mennyiségben ötödét vesztette el a vendéglátás 2021-ben el a járvány előtt felszolgált étel- és italféleségeknek.