Romániában a borravalót is megadóztatják
Szomszédunknál az év elejétől a borravaló mértéke legfeljebb 15 százalék lehet, és fel kell tüntetni az éttermi, kávézói nyugtán, hogy a vendég adott-e borravalót, és ha igen, mennyit.
Romániában a borravalót is megadóztatják
Szomszédunknál az év elejétől a borravaló mértéke legfeljebb 15 százalék lehet, és fel kell tüntetni az éttermi, kávézói nyugtán, hogy a vendég adott-e borravalót, és ha igen, mennyit.
SZÉP-kártya: a bankok eltörölték a zsebeket, így tudja most használni
Ugyan a legújabb szabályoknak megfelelően a SZÉP-kártyák esetében megtörtént a zsebek eltörlése, átmenetileg mégis előfordulhat, hogy a fizetésnél továbbra is zsebet kell választani.
Csak az erősek maradnak: a szakadék szélére lökte az energiaválság a kisüzemi sörfőzdéket
A koronavírus járvány csak megtizedelte, de ez a mostani válság akár meg is felezheti a még működő kisüzemi sörfőzdék számát Magyarországon. Csak a komoly tartalékkal rendelkező, vagy több lábon álló vállalkozások élik túl ezt az évet.
Ez fenntarthatatlan! Bezár a világ legjobbjának tartott étterme
A Noma alapítóját, René Redzepit korának egyik legzseniálisabb és legbefolyásosabb séfjeként tartják számon. Most mégis ő jelentette be, hogy az ötször is a világ legjobbjának választott étterme 2024 végén végleg lehúzza a rolót. A fine dining szerinte a munkavállalók kizsigereléséről szól és fenntarthatósági válságban van.
Ne ijedjen meg! Átmenetileg nem tud SZÉP-kártyával fizetni!
Holnaptól az eddigi három alszámla helyett egyetlen számlán rendelkezhetünk majd a SZÉP-kártya juttatásunkkal. A kártyakibocsátó bankok vasárnap délután-estétől hétfő hajnalig üzemszünetet hirdettek. Ezen időszakban nem csak fizetni nem tudunk, de az egyenlegünket sem tudjuk lekérdezni.