Sok lengyel bevallotta: a tiltás ellenére vendéglőbe menne
Lengyelországban szövetségesre találtak azok a vendéglátósok, akik kockáztatva a magas hatósági bírságot a nyitvatartási korlátozás ellenére kinyitnak. Nem a kormány állt melléjük.
Sok lengyel bevallotta: a tiltás ellenére vendéglőbe menne
Lengyelországban szövetségesre találtak azok a vendéglátósok, akik kockáztatva a magas hatósági bírságot a nyitvatartási korlátozás ellenére kinyitnak. Nem a kormány állt melléjük.
Irtózatos a veszteség a vendéglátóiparban
A vendéglátók 2020-ban 400 milliárdot buktak, piacuk harmada elveszett. A legnagyobb bajuk, hogy az elviteles vendégek kevesebb pénzéből az állandó rezsit már nem tudják kifizetni. És így egy rossz hónap is be tud dönteni egy évnyi munkát.
Közel 334 milliárd forint kiesett: ijesztő a bizonyítvány
A koronavírus-járvány miatt óriási zuhanást produkált a magyar turizmus. Több mint 300 milliárd forinttal csökkent a bevétel.
A Gundel helyett katonák főznek a Miniszterelnökségnek
A Miniszterelnökség hivatali egységeinek otthont adó Karmelita kolostor menzáját 2021 januárjától a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár üzemelteti – tudta meg az Index a Kormányzati Tájékoztatási Központtól.
Itt a rendelet a bérleti díj elengedéséről
Februártól júniusig az állam vagy a helyi önkormányzat, valamint az állam vagy a helyi önkormányzat többségi befolyása alatt álló gazdasági társaság tulajdonában lévő helyiségek után nem kell bérleti díjat fizetnie annak, aki meghatározott célra bérli a helyiséget.