BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

vendéglátás

02.
08.
13:21

Döntött a főváros: újranyitási csomaggal segítik a vírus sújtotta cégeket

A turizmus-vendéglátásban érintett cégeknek újraindítási csomagot készített a fővárosi önkormányzat, többek közt növelik a közterület-használati lehetőségeket, elengedik csaknem teljesen a teraszok bérleti díját és kiterjesztik a helyiségbérleti díjak kedvezményét - jelentette be Gy. Németh Erzsébet humán területekért felelős főpolgármester-helyettes és Kiss Ambrus általános főpolgármester helyettes.

Szerző(k):
Domokos Erika
02.
07.
08:07

"Hülyék vagytok, fagyizót nyitni egy ilyen kis faluban?"

Kiégés elleni életmódváltás melléktermékeként készült, aztán pillanatok alatt országos, sőt európai hírű intézmény lett egy kis Balaton-felvidéki faluban működő családi fagyiműhely. Három és fél éve úgy nyitott meg Mindszentkállán a Kő fagyi?, hogy a nyitás előtt hat nappal még nem tudták, hogyan készítenek fagyit, utána 10 nappal viszont már Londonból célzottan érkezett vendég. Azóta is folyamatos a sor a pult előtt, a Kő fagyi? szinte a nyitás napjától nyereségesen működik, ma már ebből élnek, „pedig alapvetően nem is vagyunk annyira fagyis család”.

Szerző(k):
Molnár Csaba
02.
05.
11:14

Gulyás: a kormány kétlépcsős újranyitást tervez, új kedvezményt kapnak a vendéglátósok

Kétlépcsős újranyitást tervez a kormány - jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a pénteki kormányinfón. Február 1. és május 31. között az állami és önkormányzati ingatlanok után nem kell bérleti díjat fizetniük az éttermeknek, kávézóknak és konditermeknek. Gulyás személyes véleménye szerint legitim lehet a magánbérlemények utáni nem fizetés is.

Szerző(k):
Domokos Erika