BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel 334 milliárd forint kiesett: ijesztő a bizonyítvány

A koronavírus-járvány miatt óriási zuhanást produkált a magyar turizmus. Több mint 300 milliárd forinttal csökkent a bevétel.

2021. február 11. csütörtök, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beutazási korlátozások, illetve a kereskedelmi szálláshelyekre vonatkozó, a járvány megfékezését célzó védelmi intézkedések hatására jelentősen csökkent a vendégéjszakák száma a múlt évben.

A KSH csütörtökön közzétett jelentése szerint:

  • a kereskedelmi szálláshelyek (hotelek, panziók, kempingek, üdülők) az egy évvel korábbihoz képest 58 százalékkal kevesebb, összesen 13 millió vendégéjszakát regisztráltak 2020-ban.
  • A belföldi vendégek 39, a külföldiek 77 százalékkal kevesebb vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.

A kereskedelmi szálláshelyek bruttó árbevétele folyó áron 59 százalékkal 228 milliárd forintra esett. Ezt azt jelenti, hogy közel 334 milliárd forinttal csökkent az bevételük 2019-hez képest.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet