Teljes pusztulatot hozott a vendéglátásban a járvány
A jó hír, hogy tavaly áprilishoz mérten hatalmas a növekedés, de a 2019-es szintekhez még messze nem mérhető az iparág teljesítménye, külföldi vendégek lényegében nem voltak.
Teljes pusztulatot hozott a vendéglátásban a járvány
A jó hír, hogy tavaly áprilishoz mérten hatalmas a növekedés, de a 2019-es szintekhez még messze nem mérhető az iparág teljesítménye, külföldi vendégek lényegében nem voltak.
Jól fogy a süti: a Daubner 3 milliárdos osztalékot fizetett 8 év alatt
Mindössze 82 millió forinttal csökkent a budaiak régi, kedvelt cukrászdájának, a Daubnernek a nettó árbevétele a Covid-járvány első évében, 2020-ban. A forgalom így is meghaladta az 1,7 milliárdot - derül ki a cég éves beszámolójából. Az egyszemélyes vállalkozás nyolc éve minden évben fizet a nyereségből százmilliós osztalékot a tulajdonosnak, 2013 és 2020 között összesen hárommilliárd forintot.
Vendéglátók: nem tudnak úgy nyitni, ahogy tervezték
Nem igazán nevezhető teljesnek az a nyitás a vendéglátásban, amelyet az Egyesült Királyságban néhány hete engedélyezett a kormány, mert az érvényben maradt szabályok miatt nem tudnak nyereségesen működni a kocsmák és a vendéglők. Ezért sokkolta a vendéglősöket a hír, hogy elmaradhat a június végére tervezett teljes nyitás.
Frekventált helyen lévő hotelt adott el a Rába
A többségi állami tulajdonban lévő Rába Járműipari Holding Nyrt. 1,455 milliárd forintért értékesítette árverésen a Győr belvárosában található Konferencia hoteljét – tudatta a győri székhelyű járműgyártó a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján. Az ingatlan a város történelmi emlékekben gazdag részén, a nemzeti emlékhellyé nyilvánított Káptalandombon, a székesegyház tőszomszédságában áll.
Lazítás jön a horvátoknál, de a szigor még mindig erősebb a magyarnál
Még a hétvége előtt enyhíthet Horvátország a koronavírus-járvány megfékezésére hozott korlátozásokon, engedélyezik száz főig a rendezvényeket és kinyithatnak az éttermek belső helyiségei - mondta Davor Bozinovic horvát belügyminiszter hétfőn, a válságstáb és a szűkebb kormány együttes ülését követően.