BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

védettségi_igazolvány

05.
21.
11:20

Oltási igazolvány a magyarok szerint: máshogy jobb lenne

A magyar lakosság megosztott abban a kérdésben, hogy helyes-e az oltottaknak vagy a koronavíruson átesetteknek többletjogokat biztosítani - derül ki a Pulzus Kutató reprezentatív felméréséből. Bár többségben vannak, akik egyetértenek azzal, hogy a védettek szabadabban mozoghassanak, eközben sokak szerint a magyar kormány által kidolgozott szabályok alkalmatlanok a valódi védettség igazolására.

Szerző(k):
Szász Péter
05.
16.
19:24

Rossz hírt kaptak a Sinopharmmal és a Szputnyikkal oltottak

Csak az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által engedélyezett vakcinával oltottak kaphatják meg az osztrák Zöld Kártyát, amivel lehet majd látogatni az éttermeket, szálláshelyeket, strandokat és sok más közösségi teret Ausztriában - írja a sozialministerium.at, és a Kleine Zeitung közlése alapján a 444.hu. Magyarországon a 4,6 millió oltottból legalább kétmillióan kaptak EMA-engedéllyel nem rendelkező oltóanyagot, Sinopharmot és Szputnyikot.

Szerző(k):
Szepesi Anita