BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

válság

09.
17.
19:05

Dagad a válság Németországban, már az önkormányzatok is bajban vannak

A vasárnap Észak-Rajna-Vesztfáliában, a legnépesebb, 18 millió lakosú német tartományban megrendezett választások eredményei jól tükrözik az egyre frusztráltabb hangulatot Németországban: az országot tavasz óta kormányzó konzervatív CDU/CSU és a szociáldemokrata SPD egyaránt a leggyengébb eredményt érte el, amióta csak a tartományt a Második Világháború után, 1946-ban megalapították. Előre tört viszont az AfD, csaknem háromszor annyi szavazatot gyűjtve be, mint 2020-ban – világított rá az Economxnak Tatár Mihály, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője.

Szerző(k):
Rádi Balázs
08.
25.
19:53

Ledöbbentek a németek: a kormányuk végre-valahára kimondta, hogy Németország válságban van

„Nem pusztán egy gyenge gazdasági időszakban vagyunk, hanem a gazdaságunk strukturális válságban van" – jelentette ki Friedrich Merz német kancellár, aki szerint az ipar nagy része már nem versenyképes. Mindezek miatt a bőkezű német jóléti szociális állam „többé már nem finanszírozható” , közölte a döbbent hallgatóságával Merz. Tatár Mihály, az Oeconomus Gazdaságkutató Intézet vezető elemzője szerint a valóság kimondása után végre sor kerülhet az égetően szükséges reformokra, így ilyen értelemben Merz beszéde jó hír lehet.

Szerző(k):
Rádi Balázs