Lehet Scholzot szapulni, de ettől még az SDP megnyerte az alsó-szászországi választást
Az energiaválság kérdései által tematizált német szövetségi állami voksolások első próbája zajlott le Alsó-Szászországban, ahol Olaf Scholz SPD-je nyerte meg a választást. Az AfD megerősödött, az FDP kiesett, de a Zöldeké lett a legnagyobb futás.




