BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

üzlet

04.
21.
10:27

Nagy a baj a magyar boltokban - ezért futamodik meg a kormány?

Úgy tűnik a kormány elállt attól, hogy keresztülverje a kiskereskedelmi cégeket regulázó törvénycsomagot. Ennek egyik nyomós oka lehetett a munkaerőhiány - értékel a Blokkk.com. A friss adatok szerint 2017 februárjában 20 százalékkal voltak nagyobbak a bérek, mint egy évvel korábban, de az eladók száma mégis csökkent. Pedig több eladó kellene, csak éppen nem oly módon, ahogy a kormány gondolta.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
04.
19.
09:05

Iszonyatos, hogy mit talált a hatóság egy magyar közértben

Egérrágta és több éve lejárt élelmiszereket is találtak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei április elején egy Baranya megyei bolt ellenőrzése során. Az üzlet működését, a súlyos higiéniai hiányosságok miatt, azonnali hatállyal felfüggesztették a hivatal ellenőrei, továbbá elrendelték 105, javarészt lejárt, továbbá nem nyomon követhető, illetve egérrágta élelmiszertétel megsemmisítését.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss