KSH: amit megspórolunk élelmiszeren és benzinen, azt elköltjük gyógyszerre
A statisztikai hivatal jelentése szerint a benzinkutaknál is bezuhant a forgalom.
KSH: amit megspórolunk élelmiszeren és benzinen, azt elköltjük gyógyszerre
A statisztikai hivatal jelentése szerint a benzinkutaknál is bezuhant a forgalom.
Egy újabb üzemanyag ársapka azonnal bedöntené a piacot – Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára
A kormány által tavaly decemberben kivezetett hatósági áras üzemanyaggal nem az alapgondolat, sokkal inkább a gyakorlati megvalósítás volt a probléma - erről beszélt a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára az economx.hu legújabb podcasztjában. Grád Ottó szerint hiba volt ragaszkodni a 480 forintos hatósági árhoz, amikor az több száz forinttal elszakadt a piaci valóságtól, hiszen ezzel az üzemanyag import gyakorlatilag kivitelezhetetlenné vált. Ez nem pusztán az ellátás bizonytalanságához vezetett, de évtizede működtetett vállalkozások mentek tönkre, váltak fizetésképtelenné, vagy kerültek kilátástalan helyzetbe. Bár a nagy kúthálózatoknak kellett q legmélyebben a zsebünkbe nyúlni, mégis a fő károsultak a családi vállalkozásban működő töltőállomások tulajdonosai voltak.
Magyar forgatóköny a lengyeleknél: a választások után kilőhetnek az árak
A kézi vezérlés üzemanyaghiányhoz vezethet, aztán jöhet az armageddon - mondja a lengyel közgazdász.
Sok magyar már nem ül kocsiba az üzemanyagárak miatt
A magyarok 57 százaléka szerint az Orbán-kormány visszaállíthatná a hatósági üzemanyagárakat.
Hatalmas ellátási probléma lehet, ha ismét jön hatósági üzemanyagár
A Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára figyelmeztetett, hogy a hatósági ár esetleges újbóli bevezetése súlyosabb következményekkel is járna, mint tavaly, amikor év végére kifogyott a benzinkutakról az üzemanyag. Akkor viszonylag sokáig képesek voltak az olajvállalatok fenntartani az ellátást a kisebb-nagyobb mértékű korlátozásokkal.