BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

ügyészség

03.
26.
23:59

Legális volt az áfészvezetők árfolyamnyeresége

A Zala Megyei Bíróság első fokon felmentette a nagykanizsai áfész három vezetőjét, akiket az ügyészség folytatólagosan elkövetett, jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel vádolt. A vádirat szerint a három vezető különböző pénzügyi tranzakciók révén 51 millió forinttal károsította meg a fogyasztási szövetkezetet. Így például az áfész 8,5 millió forintért olyan értékpapírokat vásárolt áttételesen saját vezetőitől, amelyeket azok órákkal korábban 160 ezer forintért vettek. Más alkalommal a vezető beosztású dolgozók érdekkörébe tartozó személyeknek olyan, összesen 60 millió forint értékű, a fogyasztási szövetkezet által kibocsátott kötvénycsomag megvásárlására volt lehetőségük, amelynek 50 százalék körüli hozama volt. Az ügyészség szerint az árfolyamok szabad alakításában rejlő lehetőségeket a vezetők több alkalommal is kihasználták. A vádlottak a tárgyalás során mindvégig tagadták bűnösségüket, s állították, hogy a különböző pénzügyi tranzakciók nem okoztak kárt a szövetkezetnek. A tanúvallomások is alátámasztották: az elsődleges cél az volt, hogy a vezetők jutalmát különböző köz- és járulékterhek nélkül fizethessék ki, s ezt legálisan árfolyamnyereséggel érhették el. K. Zs.

Szerző(k):
Körtési Zsolt
03.
22.
23:59

Visszadják a Suzukinak a lefoglalt húszmillióját

A rendőrségi vádemelési javaslatot megalapozatlannak tartották és bizonyítottság hiányában megszüntették az eljárást a Magyar Suzuki Rt. három volt vezetője ellen - közölte tegnapi tájékoztatóján Horváthné Varga Erzsébet Komárom-Esztergom megyei főügyészhelyettes. Horányi Miklós, a Legfőbb Ügyészség szóvivője pedig kijelentette: a híresztelésekkel ellentétben a kormány egyetlen tagja és Orbán Viktor miniszterelnök sem avatkozott be a Suzuki-ügybe. A rendőrség nem ért egyet a határozattal, ezért kifogással élt az ellen.

Szerző(k):
Vajna Erzsébet