Webáruházat nyitott az Electro World volt tulajdonosa
Digidog.hu néven új műszaki-elektronikai webáruházat nyitott Budapesten az Electro World (EW) Magyarország Kereskedelmi Kft. egykori tulajdonosa, Szarvadi Lóránd.
Webáruházat nyitott az Electro World volt tulajdonosa
Digidog.hu néven új műszaki-elektronikai webáruházat nyitott Budapesten az Electro World (EW) Magyarország Kereskedelmi Kft. egykori tulajdonosa, Szarvadi Lóránd.
Budapestiek figyelem: sokmilliárdos beruházások sorsa dől el
Információink szerint elvi megállapodás született a Duna-parti CET megnyitásáról a főváros és a befektető Porto Investment között, valamint hamarosan nyithat a Rác fürdő is.
Legális volt az áfészvezetők árfolyamnyeresége
A Zala Megyei Bíróság első fokon felmentette a nagykanizsai áfész három vezetőjét, akiket az ügyészség folytatólagosan elkövetett, jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel vádolt. A vádirat szerint a három vezető különböző pénzügyi tranzakciók révén 51 millió forinttal károsította meg a fogyasztási szövetkezetet. Így például az áfész 8,5 millió forintért olyan értékpapírokat vásárolt áttételesen saját vezetőitől, amelyeket azok órákkal korábban 160 ezer forintért vettek. Más alkalommal a vezető beosztású dolgozók érdekkörébe tartozó személyeknek olyan, összesen 60 millió forint értékű, a fogyasztási szövetkezet által kibocsátott kötvénycsomag megvásárlására volt lehetőségük, amelynek 50 százalék körüli hozama volt. Az ügyészség szerint az árfolyamok szabad alakításában rejlő lehetőségeket a vezetők több alkalommal is kihasználták. A vádlottak a tárgyalás során mindvégig tagadták bűnösségüket, s állították, hogy a különböző pénzügyi tranzakciók nem okoztak kárt a szövetkezetnek. A tanúvallomások is alátámasztották: az elsődleges cél az volt, hogy a vezetők jutalmát különböző köz- és járulékterhek nélkül fizethessék ki, s ezt legálisan árfolyamnyereséggel érhették el. K. Zs.
Visszadják a Suzukinak a lefoglalt húszmillióját
A rendőrségi vádemelési javaslatot megalapozatlannak tartották és bizonyítottság hiányában megszüntették az eljárást a Magyar Suzuki Rt. három volt vezetője ellen - közölte tegnapi tájékoztatóján Horváthné Varga Erzsébet Komárom-Esztergom megyei főügyészhelyettes. Horányi Miklós, a Legfőbb Ügyészség szóvivője pedig kijelentette: a híresztelésekkel ellentétben a kormány egyetlen tagja és Orbán Viktor miniszterelnök sem avatkozott be a Suzuki-ügybe. A rendőrség nem ért egyet a határozattal, ezért kifogással élt az ellen.
Nem lesz vádemelés a Suzuki-ügyben
Értesülésünk szerint az ügyészség nem emel vádat a Magyar Suzuki Rt. 2000. március 27-én őrizetbe vett, majd 2000. április 4-én szabadlábra helyezett három csúcsvezetője ellen. Információnkat érdeklődésünkre sem megerősíteni, sem megcáfolni nem kívánta Horányi Miklós, a Legfőbb Ügyészség sajtószóvivője. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.