Túllépte hatáskörét az ügyészség Romániában
A román korrupcióellenes ügyészség visszaélt hatalmával és túllépte alkotmányos hatáskörét, amikor vizsgálatot indított a büntető törvénykönyvet és perrendtartást módosító január végi sürgősségi kormányrendelet ügyében - állapította meg a román alkotmánybíróság egy pénteken közzétett indoklásában az MTI tudósítása szeirint.




