Kigyulladt egy hulladéktároló Nyírbátorban
Kigyulladt egy kétszázötven négyzetméteres hulladéktároló csütörtök délután Nyírbátorban, a Derzsi utcában - közölte honlapján a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság az MTI szerint.
Kigyulladt egy hulladéktároló Nyírbátorban
Kigyulladt egy kétszázötven négyzetméteres hulladéktároló csütörtök délután Nyírbátorban, a Derzsi utcában - közölte honlapján a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság az MTI szerint.
Tűzgyújtási tilalom: fontos változás lépett életbe
Új, az eddiginél rugalmasabb tűzgyújtási tilalmi rendszer lépett életbe Magyarországon. A módosított struktúrának köszönhetően gyorsabbá vált a tilalom elrendelése és visszavonása, ezáltal a rendszer hatékonyabban reflektál az időjárás, illetve azzal összefüggésben az erdőtűzkockázat idő- és térbeli változásaira - írja közleményében a Nébih.
Fokozott veszély a szabadban - figyelmeztetést adtak ki
Az elmúlt hetek átlagosnál melegebb időjárása miatt már májusban elkezdődött a nyári erdőtűz szezon. Mától két térségben, Bács-Kiskun és Csongrád megyében is érvénybe lépett a tűzgyújtási tilalom. Mindenki legyen fokozottan körültekintő, Magyarországon ugyanis az erdőtüzek 99 százalékát emberi mulasztás okozza - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Kigyulladt egy erdő Szlovákiában
Hétfőről keddre virradó éjszaka mintegy 20 tűzoltó dolgozott az erdőtűz megfékezésén Nagylévárd (Veµké Leváre) mellett - írja az Új Szó.
Eloltották a győrújbaráti raktártüzet
Eloltották a tüzet abban a győrújbaráti raktárban, amely teljes terjedelmében égett hétfő hajnalban.