Idegenforgalmi katasztrófa Romániában
Rettenetes helyzetbe került a romániai idegenforgalom: az elmaradó külföldieket nem pótolták a belföldi turisták, ami részben a valóságra rácáfoló árakkal magyarázható.
Idegenforgalmi katasztrófa Romániában
Rettenetes helyzetbe került a romániai idegenforgalom: az elmaradó külföldieket nem pótolták a belföldi turisták, ami részben a valóságra rácáfoló árakkal magyarázható.
Újabb országokat tett "zölddé" a kormány
A Külügyminisztérium 2020. szeptember 3-i döntése alapján, több mint 40 országba történő utazás során könnyítéseket tettek, bizonyos feltételekkel mentesülünk a karantén- és tesztkötelezettség alól - vette észre a napiturizmus.hu.
Háborognak a balatoni vendéglátósok: nem is volt drága a lángos
Nehezen indult a balatoni szezon, de július végén és augusztusban kimondottan erős volt a forgalom, a tavasztól nyitva lévő vendéglátósok árbevétele a szezonban 60-80 százaléka lett a tavalyinak - hangzott el a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KISOSZ) somogyi szervezetének vállalkozói fórumán Siófokon.
Összeomlott a spanyol turizmus
Több mint két millió külföldi turista (2 102 812) érkezett Spanyolországba júliusban a nemzetközi repülőtereken keresztül, amely 80 százalékos csökkenés az előző év azonos időszakához képest - írja a Turizmus Online az ország turisztikai hivatala, a Turespana közlése nyomán.
Rohannak haza a magyarok a görög tengerpartról
Azonnal hazaindult rengeteg magyar a görög tengerpartról, hogy elkerüljék a szeptember elsejétől kötelező kéthetes karantént. Erről beszélt egy utazásszervező az RTL Híradónak.