Szuperfertőző nyugdíjast fogtak
Egy norvég nyugdíjas minden létező járványügyi intézkedést megszegve majdnem két tucat másik embert fertőzött meg Spanyolországban.
Szuperfertőző nyugdíjast fogtak
Egy norvég nyugdíjas minden létező járványügyi intézkedést megszegve majdnem két tucat másik embert fertőzött meg Spanyolországban.
Hasít a vidéki turizmus
Októberben elérte a járvány előtti szintet a vidéki turizmus: az év tizedik hónapjában 2,8 millió vendégéjszakát regisztráltak a szálláshelyek Magyarországon, 62 százalékkal többet, mint egy éve, és 2019-hez képest is mindössze 15 százalék az elmaradás - mondta Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója podcastjában.
A magyarok többsége nem hagyja, hogy a koronavírus a jövő nyarat is tönkretegye
Bár a koronavírus-járvány szezonalitást mutat és nyáron jellemzően kevesebb a fertőzött, a biztonság kedvéért sokan mondtak le - nagyrészt külföldi - utazásokról tavaly és idén nyáron is. 2022 nyara még messze van, de a járvány újra felfutóban, az átoltottság gyakorlatilag stagnál Magyarországon és semmi garancia nincs arra, hogy fél év múlva korlátozások nélkül élhetjük az életünket. A magyarok kicsivel több mint fele jelenleg optimista és nem változtat utazási tervein - derül ki a Pulzus lapunk számára készített kutatásából.
Történelmi csúcs dőlt a Balatonon
A Balatonon október 24-én zárult személyhajózási szezonban csaknem 21 százalékkal nőtt a menetrendi hajók forgalma az előző évhez képest, történelmi csúcsot döntött a balatoni kompok utasforgalma is, az összesített utasszám megközelítette a 2 milliót - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart).
Több, kerékpárszállításra alkalmas vasúti kocsi indul az őszi szünetben
Számos, kerékpárszállításra alkalmas vasúti kocsi indításával készül a hétfőn kezdődő őszi szünetre a MÁV-Start. Idén eddig rekordszámú, 120 ezernél is több kerékpáros utas döntött úgy, hogy túrajegyet vesz.