Ontja a gázt a Gazprom, mégis energiaválság van
A Gazprom 13 éve a legtöbb földgázt, 515 milliárd köbmétert termel az idén, ami csaknem 24 százalékkal haladja meg a tavalyit – közölte Alekszej Miller, a társaság elnöke.
Ontja a gázt a Gazprom, mégis energiaválság van
A Gazprom 13 éve a legtöbb földgázt, 515 milliárd köbmétert termel az idén, ami csaknem 24 százalékkal haladja meg a tavalyit – közölte Alekszej Miller, a társaság elnöke.
Hopp, a teherautó-tranzit is ugrott a brexittel
Az elmúlt évekhez képest megugrott a közvetlen teherszállítás Írország és az európai kontinens között, mert a kamionok kerülik a Nagy-Britannián keresztül vezető tranzitot. Az érintett brit utak mellett működő vendéglátó cégek a brexitnek köszönhetik balsorsukat.
Kilőttek a gázárak, Putyin elvonással szorongatja Európát
Hétfő reggel nem érkeztek meg a Gazpromtól azok a gázszállítmányok, amelyeket még október végén ígért meg Vlagyimir Putyin elnök. A csövek állnak, az árak pedig elindultak felfelé. Mindez viszont az Északi Áramlat 2-ről szól és nem a klímavédelmi harcról.
Sorozatosan korlátozzák a gáztranzitot Magyarország eddigi fő vezetékén, de váltott is a kormány
Az orosz gázmonopólium, a Gazprom idén háromszor csökkentette a földgáz tranzitját az ukrán gázszállító rendszeren keresztül - közölte Szerhij Makogon, az ukrán gázszállító rendszerüzemeltető (GTSOU) vezérigazgatója. Magyarország is kevesebb gázt kap Ukrajna felől, de pont maga is felelős ebben: köszönhetően a Török Áramlat balkáni leágazásának.
Azerbajdzsán beindítja a gázpumpát, Szijjártó Péter is jókor kilincselt
Parviz Shahbazov energiaügyi miniszter elmondta, hogy Azerbajdzsán azt tervezi, hogy 2022-re 16 milliárd köbméterre növeli az Európába és Törökországba irányuló gázexportot. Az ország tervezi, hogy a Kaszpi-tenger környéki földgáz kitermelésére új beruházásokat indít. Az orosz-azeri találkozó után Szijjártó Péter külügyminiszterrel is tárgyaltak az energetikai együttműködésekről.