BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

tranzit

10.
16.
13:37

Sorozatosan korlátozzák a gáztranzitot Magyarország eddigi fő vezetékén, de váltott is a kormány

Az orosz gázmonopólium, a Gazprom idén háromszor csökkentette a földgáz tranzitját az ukrán gázszállító rendszeren keresztül - közölte Szerhij Makogon, az ukrán gázszállító rendszerüzemeltető (GTSOU) vezérigazgatója. Magyarország is kevesebb gázt kap Ukrajna felől, de pont maga is felelős ebben: köszönhetően a Török Áramlat balkáni leágazásának.

Szerző(k):
Szabó Dániel
10.
15.
13:25

Azerbajdzsán beindítja a gázpumpát, Szijjártó Péter is jókor kilincselt

Parviz Shahbazov energiaügyi miniszter elmondta, hogy Azerbajdzsán azt tervezi, hogy 2022-re 16 milliárd köbméterre növeli az Európába és Törökországba irányuló gázexportot. Az ország tervezi, hogy a Kaszpi-tenger környéki földgáz kitermelésére új beruházásokat indít. Az orosz-azeri találkozó után Szijjártó Péter külügyminiszterrel is tárgyaltak az energetikai együttműködésekről.

Szerző(k):
Szabó Dániel