BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

tranzit

05.
01.
14:46

A Gazprom közölte, jóval kevesebb földgázt szállít Európába

A Gazprom PJSC napi földgázeladásai a legfontosabb külföldi piacokra az elmúlt három hónap legalacsonyabb szintjére csökkentek áprilisban, mivel a vevők az enyhe időjárás és az LNG-hullám közepette az olcsóbb spotpiaci kínálat felé fordultak. De az elmúlt napokban két országot is levágott az orosz cég a szállítmányokról, ami miatt még jobban visszaesett a szállított mennyiség.

Szerző(k):
Szabó Dániel
04.
27.
18:13

Súlyos válaszcsapásra készül Brüsszel, a magyar kormányt is eltiltaná a rubeles fizetéstől a Gazprom felé

A Napi.hu-nak EU-s diplomaták azt mondták, hogy minden tagállamnak meg akarják tiltani, hogy rubelben fizessen az orosz földgázért, mert így a Gazprom zsarolási alapja megszűnne. Az Orbán-kormány mellett más országok vezetői is vonakodnának egy ilyen lépéstől. A gázárak tartós emelkedését nem lehet kizárni, de már most a teljes kontinens leválását árazzák, ami lehetetlen helyzetbe hozza a rezsicsökkentést is.

Szerző(k):
Szabó Dániel
Szabó István M. ,
04.
07.
18:42

Földgáz: egyre kevesebb orosz szállítmány érkezik Európába

A Jamal-Európa gázvezetéken keresztül Európába irányuló orosz gázszállítások csütörtök reggel már irányt váltottak: Németországból Lengyelországba továbbítottak földgázt, és az Ukrajnán keresztül történő szállítás is visszaesett, mindez összhangban a fogyasztók kéréseivel. Az EU egyre több tagállama építi le orosz gázimportját. Magyarország az egyetlen, amely kész rubelben fizetni a gázért, ahogy azt Vlagyimir Putyin elnök kérte.

Szerző(k):
Szabó Dániel