BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

tranzit

12.
03.
06:40

Tőkét emelt és nem fizet osztalékot a magyar csirkés sikercég

Amikor tavasszal a világjárvány beütött, a Tranzit cégcsoport tulajdonosai két döntést hoztak: a beruházások folytatása, illetve a pandémia káros hatásainak a finanszírozhatósága érdekében 5,5 milliárd forintos tőkeemelést hajtanak végre, valamint, hogy a tulajdonosok lemondanak az osztalék-kifizetésről - erről Szabó Ákos, a víziszárnyasban piacvezető, és idén mintegy 70 milliárd forint árbevételt elérő Tranzit Csoport vezérigazgatója beszélt.

Szerző(k):
Economx
06.
25.
13:31

A tranzitzónákkal és a kiutasításokkal is sértette Magyarország az uniós jogot

A magyarországi tranzitzónák működését, valamint a magyar menekültügyi és idegenrendészeti eljárásokat érintő magyar jogszabály jelentős része sérti az uniós jogot - közölte az ügyben vizsgálódó, úgynevezett főtanácsnok álláspontját a luxembourgi székhelyű EU-bíróság csütörtökön. Varga Judit igazságügyi miniszter az MTI-nek az ügy kapcsán azt nyilatkozta: a magyar kormány okafogyottnak tartja a csütörtökön ismertetett főtanácsnoki indítványt, hiszen a tranzitzónák már nem működnek.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna