BUX 139217.90 1,16 %
OTP 44780 1,82 %
header

tranzit

08.
09.
14:12

Bedöntik az ukránok a Mol üzletét? Elszállhat a benzinár

Vége szakadhat annak a hónapok óta tartó üzleti gyakorlatnak, miszerint a Mol Nyrt. a világpiaci olajárnál sokkal olcsóbban beszerzett olajat feldolgozva extraprofitra tesz szert, amit a kormány a benzinárstoppal lefölöz. Az ok egyszerű: pillanatnyilag nem jön olaj a Barátság kőolajvezetéken. Az orosz Gazprombank szerint nem tudta utalni a tranzitdíjat az ukránoknak.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
Szabó István M. ,
05.
24.
18:22

A lengyelek Norvégiának is keményen üzentek az energiaszállítások miatt

A lengyel miniszterelnök szerint Norvégiának meg kellene osztania azt a „gigantikus” olaj- és gázipari nyereségét, amelyet az oroszok ukrajnai háborúja óta bezsebel az energiahordozók árának elszállásával. Meg is mondta, hogy kinek kellene adni ezt az összeget. Norvégia reagált: a norvég gazdaságot és fogyasztókat is érintik a magasra szökő energiaárak, és visszaestek az olajalap bevételei.

Szerző(k):
Szabó István M.