BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
header

toyota

08.
31.
15:58

Önti a pénzt a Toyota az akkumulátorgyártásba

A korábban bejelentett összeg háromszorosát, mintegy 3,8 milliárd dollárt (1537 milliárd forint) fektet be amerikai akkumulátorüzemébe a Toyota. A japán autógyártó decemberben jelentette be az akkor még 1,29 milliárd dollárra tervezett beruházását az Észak-Karolina állambeli Liberty-be a Panasonic helyi leányvállalatával együttműködésben. A gyárban 2025-től lítium-ion akkumulátorokat gyártanak majd hibrid autókba.

Szerző(k):
Szász Péter