BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

törvény

10.
29.
00:00

Hatékonyabb lehet a zsebszerződések felszámolása

A zsebszerződések elleni hatékonyabb fellépés érdekében fogadott el törvényt tegnap az országgyűlés a fideszes Nagy István javaslatára. A jogszabály alapján az ügyész kezdeményezheti a bíróságnál, hogy a semmisnek minősített zsebszerződéssel eladott föld az állam tulajdonába kerüljön − írta az MTI. A törvényt, amelynek célja, hogy könnyebb legyen feltárni és semmisnek nyilvánítani a zsebszerződéseket, 260 igen szavazattal, 6 nem ellenében, 31 tartózkodás mellett fogadta el a parlament. A kormánypárti frakciók mellett a Jobbik is támogatta a jogszabály elfogadását, az MSZP tartózkodott. A zsebszerződések − azaz a termőföld tulajdonjogának megszerzését vagy használatát korlátozó jogszabályi rendelkezések kijátszására irányuló jogügyletek − elleni fellépést szolgálja részben az új büntető törvénykönyv, az ilyen megállapodások feltárását és semmisségük megállapítását könnyítő eljárásjogi rendelkezések azonban eddig hiányoztak − indokolta javaslatát a kormánypárti politikus.

Szerző(k):
Napi Gazdaság