Tőkeemelésre készülnek a Délhús Rt.-nél
A reorganizáció részeként a Délhús Rt. májusi közgyűlésén várhatóan 1-1,5 milliárd forintos tőkeemelésről születik döntés - erősítette meg Lukács György (NAPI Online, 2001. március 29.). A pécsi székhelyű cég közelmúltban kinevezett vezérigazgatója közölte, hogy a múlt évet mintegy 200 millió forint veszteséggel záró társaság osztrák többségi tulajdonosai továbbra is szakmai befektetőt szeretnének bevonni a versenyképesség javítása érdekében, ám jelenleg a Délhús kiegyensúlyozott működése, a likviditási gondok megoldása a legfontosabb feladat, hiszen a tőkebevonás, illetve az értékesítés csak így lehet sikeres.