Elvarratlan szálak a tévédíj kapcsán
A tévé-előfizetési díjért ezután nem jön a postás, de a Magyar Posta a bankoknak sem küld csoportos beszedési megbízást, tehát a lakosságnak nincs tennivalója ez ügyben. Ugyanakkor lapunk információi szerint továbbra is fennmarad a bankok és a Posta közötti díjlehívásra jogosító szerződés, ugyanis a díjfizetést a kormány csak átvállalta, de meg nem szüntette, hiszen azt egy kétharmados parlamenti többséggel meghozott törvény szabályozza. A díjfizetés megszüntetését azonban az ellenzék - az eddigi retorikából ítélve - nem szavazná meg. Ez mégsem húzza át az MSZP-SZDSZ-kormány terveit és a banki átutalást sem szükséges feltétlenül módosítani.
