BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

temető

04.
21.
08:21

Nehéz elhelyezni a magyar koronavírusos halottakat, túlterhelt a temetkezési rendszer

Az Országos Temetkezési Egyesület és Ipartestület (OTÉI) szerint a hamvasztóüzemekben a harmadik hullám kezdete óta másfélszeresére emelkedett a forgalom. Nagy a torlódás, pillanatnyilag is mintegy száz halott van itt a hűtőkben. Sokszor már az ország 17 hamvasztóhelye között kell elosztani a halottakat. A kegyeleti szolgáltatók mentális kimerülésre panaszkodnak.

Szerző(k):
Szabó Dániel