BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

telefon

02.
24.
12:00

Megnyugodhat minden Domino-ügyfél - jó évet zárt a Magyar Telekom

Tovább nőtt a Magyar Telekom Nyrt. bevétele 2021-ben, a cég fejlesztette vezetések hálózatát és mobil-előfizetőinek száma is emelkedett. A járvány alatt egyre nagyobb a lakossági adatforgalom nem csak az postpaid, de a prepaid előfizetők körében is. Utóbbi is fontos szegmens marad a cég számára annak ellenére, hogy számuk 5-7 százalékkal csökken évről évre.

Szerző(k):
Szász Péter
01.
28.
20:26

Itt a válasz: ezért olyan rövid a mobilok élete

A mobiltelefonok előállításához ritka nyersanyagokat használnak, a gyártás, a szállítás és a használat pedig jelentős károsanyag-kibocsátással és hulladékkal jár. Éppen ezért aggasztó, hogy aránylag kevés időt töltenek el egy tulajdonosnál: a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása szerint a használt mobilok 53 százaléka legfeljebb két éves, 85 százaléka pedig nem idősebb öt évnél.

Szerző(k):
Tér Diána