Az Orbán-kormány az űrbe tart
Magyarország 2024-ben űrhajóst kíván küldeni az űrbe - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Európai Űrügynökség (ESA) Space19+ miniszteri konferencián Sevillában szerdán.
Az Orbán-kormány az űrbe tart
Magyarország 2024-ben űrhajóst kíván küldeni az űrbe - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Európai Űrügynökség (ESA) Space19+ miniszteri konferencián Sevillában szerdán.
Magyar okosparkolási rendszer hódít Kínában
Itthon viták és visszaélések kísérik a parkolási rendszerek működését. Pedig lehet ezeket korszerűen és transzparensen is működtetni. Igaz, egyelőre nem Budapesten, hanem a távoli Kína egy kisebb városában.
Veszélyben vannak a Windows 10-használók - könnyű besétálni a csapdába
A Trustwave biztonsági cég fedezte fel azt a rosszindulatú kampányt, amely egy jól bevált módszert alkalmaz a felhasználók átverésére: egy e-mailben küldött álfrissítést. Cél a Windows 10-es gépek megfertőzése - írja a Computerworld.
Merkel drámai átalakulásról beszélt: "az adat az új olaj"
Az adat az "új olaj", nyersanyag a gazdaság számára új termékek előállításához, az adatok felhasználására épülő digitalizáció pedig drámai mértékben átalakítja a társadalmat - mondta Angela Merkel német kancellár hétfőn kormánya kétnapos tanácskozása után, a Brandenburg tartományi Mesebergben.
Eladják az Osramot
A csökkenő autóipari kereslet függvényében romló eredménye miatt a német Osram világítástechnikai konszern vezetősége elfogadta az osztrák ams AG félvezető-áramkör és szenzorgyártó vállalat feljavított akvizíciós ajánlatát - írja az MTI.