BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

tb-alapok

12.
11.
23:59

A PM szerint nem marad többletbevétel az államháztartásban

Bár az egyes alrendszerek év végi egyenlege eltér az előirányzatoktól, az államháztartási deficit valószínűleg a költségvetési törvényben tervezettnek megfelelő, azaz a GDP 3,4 százaléka lesz - hangzott el tegnap a Pénzügyminisztérium sajtótájékoztatóján. A kormány a jövő év első negyedében értékeli a 2002-es büdzsé helyzetét, s a bevételek alakulása alapján dönthet a kiadási oldal esetleges szigorításáról is.

Szerző(k):
Baka Zoltán
11.
13.
06:59

Jócskán a terv alatt az államháztartás hiánya, de most jön a java

A Pénzügyminisztérium szerint októberben a vártnál kedvezőbben alakult az államháztartás egyenlege, a tízhavi hiány kevesebb mint 57 százaléka az éves előirányzatnak. A tárca szakértője szerint nincsenek veszélyben a többletbevételek, ám számításaink szerint a mintegy 300 milliárd forintos többlet eléréséhez az utolsó két hónapban igencsak bele kellene húznia az adóhivatalnak. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
11.
12.
23:59

Jócskán a terv alatt az államháztartás hiánya, de most jön a java

A Pénzügyminisztérium (PM) szerint októberben a vártnál kedvezőbben alakult az államháztartás egyenlege, a tízhavi hiány kevesebb mint 57 százaléka az éves előirányzatnak. A tárca szakértője szerint nincsenek veszélyben a többletbevételek, ám számításaink szerint a mintegy 300 milliárd forintos többlet eléréséhez az utolsó két hónapban igencsak bele kellene húznia az adóhivatalnak.

Szerző(k):
Baka Zoltán