A taxiárak nem növelik az AirportShuttle tarifáit
A taxiárak nem növelik az AirportShuttle tarifáit
Drágul és sárgul a taxi Budapesten szeptembertől
A fővárosi taxitársaságok többsége felkészült a szeptember 1-jei átállásra. A City Taxi határidőre, augusztus végéig benyújtja a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) Zrt.-nek a rendeletben előírt dokumentumokat, igazolásokat − mondta a Napi Gazdaságnak Tamás Miklós, a City Taxi Fuvarszervező Szövetkezet elnöke. Horváth Csaba, a Budapest Taxi márkanév alatt szolgáltató RT5 Taxi Holding Kft. ügyvezetője is arról számolt be, hogy a cég az összes elvárt papírt benyújtotta a BKK-nak. A jogszabály szerint később egyebek között igazolniuk kell a cégeknek, hogy rendelkezésükre áll 50 millió forint, illetve négyszáz fő fölötti jármű esetében autónként 25 ezer forint. A 750 járművel működő City Taxinak csaknem hatvanmillió forintot kell igazolnia. A pénzügyi megfelelés részeként a fuvarszervezőknek nullás adóigazolást is fel kell mutatniuk. Tamás arra számít, hogy mindez nem minden piaci szereplőnek sikerül, ahogyan a járművek életkorával, műszaki paramétereivel kapcsolatos − később életbe lépő − elvárásoknak sem tudnak majd megfelelni. Így tisztulhat a piac és a jelenleg működő 20-25 taxicégből 10-12 maradhat talpon, miközben a sofőrök száma is csökken. Most csaknem kétszer annyi taxis (mintegy hatezer) van Budapesten, mint amennyit a piac el bír tartani − fogalmazott az elnök.
Engedett a taxis nyomásnak a főváros
Várhatóan tovább használhatják idősebb autóikat a fővárosi taxisok − ezt tartalmazza az a rendeletmódosítás, amely szerdán kerülhet a közgyűlés elé.
Helyenként sántít a taxirendelet
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) már korábban kifogásolta a fővárosi önkormányzat taxirendelet-tervezetében szereplő rögzített tarifarendszert és díjemelést, álláspontja szerint ugyanis emiatt feleslegesen drágul a szolgáltatás, ami a kevésbé tehetős rétegeket kizárja igénybevételének lehetőségéből − közölte a GVH a Napi Gazdasággal.
Döntött a főváros: drágább sárga taxik jönnek
A fuvarozók tiltakozása ellenére a Fővárosi Közgyűlés mai ülésén elfogadta az új taxirendeletet.