BUX 139184.65 -0,08 %
OTP 45200 -0,22 %
header

tartozás

05.
02.
06:15

Kiderülhet, mennyivel tartoznak a kórházak

Az egészségügyi tárca vezetőjének a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (Gyemszi) útján fel kell mérnie az április 1-jével gazdasági társaságokból költségvetési intézményekké alakuló egészségügyi szolgáltatók adósságait − derül ki a pénteken megjelent Magyar Közlönyből. Erre az adósságrendezésre 9,5 milliárdot már elkülönítettek a költségvetésben.

Szerző(k):
Szepesi Anita
04.
23.
12:41

Tovább halmozódik a kórházi adósság

Márciusban 33 milliárdra nőtt a kórházi tartozásállomány, további 12 milliárdos adósságot halmozott fel négy betegellátást is végző egyetem - derül ki a Magyar Államkincstár (MÁK) honlapjára feltett összesítésből, amely kiemeli a Szegedi Tudományegyetem (5,0 milliárd forint) és a Pécsi Tudományegyetem (4,8 milliárd forint) adósságát. A gyógyító egyetemeknél a növekedés 4,3 milliárd forint volt egyik hónapról a másikra.

Szerző(k):
Szepesi Anita
04.
15.
16:10

Az államosítás és a központosítás a csodaszer a kórházakban

Az év végi kasszasöprés szolgált a kórházi adósságok felszámolására, a tartozások újratermelődését pedig az államosítás és a központi közbeszerzés hivatott meggátolni. A kórházaknak amúgy is figyelembe kell venni a konvergenciaprogramban megfogalmazott hiánycélt, és azt, hogy a finanszírozásuk zárt előirányzatból történik - válaszolta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) parlamenti államtitkára a tárcavezető nevében a kórházi adósságok menedzselését firtató képviselői kérdésre.

Szerző(k):
Economx