BUX 139240.58 -0,04 %
OTP 45330 0,07 %
header

társaság

11.
05.
06:59

A csatlakozástól megszűnik a forrásadó

Magyarországon az uniós csatlakozást követően változik az osztalékadóztatás. Az EU-irányelvekkel összhangban a társaságok osztalékadója, más nevén a forrásadó meghatározott feltételek mellett megszűnik. A magánszemélyek osztalékadójára – ami nem tartozik a közös adópolitika hatálya alá – vonatkozóan egyelőre csak elképzelések vannak: ezek szerint a magánszemély kedvezőbben adózna a jövőben, ha a társaság a maximális 18 százalékot fizet társasági adóra. Áttételesen ezzel is visszaszoríthatók lennének a társasági adókedvezmények, amelyeket egyébként sérelmez az EU. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
11.
04.
23:59

A csatlakozást követően megszűnik a forrásadó

Magyarországon az uniós csatlakozást követően változik az osztalékadóztatás. Az EU-irányelvekkel összhangban a társaságok osztalékadója, más nevén a forrásadó meghatározott feltételek mellett megszűnik. A magánszemélyek osztalékadójára - ami nem tartozik a közös adópolitika hatálya alá - vonatkozóan egyelőre csak elképzelések vannak: ezek szerint a magánszemély kedvezőbben adózna a jövőben, ha a társaság a maximális 18 százalékot fizeti társasági adóra. Áttételesen ezzel is visszaszoríthatók lennének a társasági adókedvezmények, amelyeket egyébként sérelmez az EU.

Szerző(k):
Baka Zoltán
11.
17.
23:59

Európai beszerzési szövetségéhez csatlakozik a Honiker

A Honiker Kft. 2001-től társult tagja lesz az EMD AG-nak, amely állítása szerint Európa egyik legnagyobb beszerzési szövetsége. A szintén beszerzési társulásként működő CBA Kft. a német Edekával folytat tárgyalásokat, a Co-op Rt. pedig maga hozott létre regionális szervezetet, amely a visegrádi országok beszerzési társulásává kíván válni. A cél alighanem a globalizáció túlélése.

Szerző(k):
Hőnyi Gyula