BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

támogatás

09.
29.
18:31

Karácsony Gergely: túléljük, ha beledöglünk is

Budapesten a város saját bevétele arra sem elég, hogy idén kifizessük belőle a megnövekedett energiaszámlát. Erre a helyzetre nem jelent megoldást, ha bármit bezárunk, megszüntetünk, nem is ebbe az irányba indulunk - írta Karácsony Gergely főpolgármester a Facebook-oldalán. A város más irányba mozdul, energiafüggetlenségre törekszik, de addig is túl kell élni 2023-at - ha azt túlélik az önkormányzatok, akkor bármit kibírnak Karácsony szerint.

Szerző(k):
Domokos Erika
09.
29.
14:17

Erős esésben az uniós gázárak, ahogy az EU ráfordul az árkorlátozásra és a rezsitámogatásokra

Az Európai Unió országai pénteken egy sürgősségi intézkedéscsomagot készülnek jóváhagyni, amely többek között az energiaipari vállalatokra kivetett váratlan nyereségadót tartalmaz, egy olyan találkozón, amelyen az államok a gázárak felső határának meghatározásáról is vitatkoznak. Eközben bár az Északi Áramlat vezetékek a robbanások miatt leálltak, az Ukrajnán keresztüli tranzit leállásával fenyeget a Gazprom, a holland gáztőzsdén esnek az árfolyamok.

Szerző(k):
Szabó Dániel
09.
27.
07:08

Leálló szökőkutak és sebességmérők - lépnek az önkormányzatok a rezsiválságban

Nem nagyon van olyan önkormányzat Magyarországon, amelyet ne érintene drasztikusan az áram, a gáz és várhatóan a távhő drágulása. Körképünkből kiderül, hogy bár vannak jobb anyagi helyzetben lévő városok, az élet egészen biztosan megváltozik 2023-ban és azok a szolgáltatások, amelyeket az emberek természetesnek vettek nem biztos, hogy megmaradnak.

Szerző(k):
Szász Péter