BUX 139184.65 -0,08 %
OTP 45200 -0,22 %
header

támadás

03.
29.
17:03

Szitaként átjárható lehetett a magyar külügy az orosz hackerek számára

A magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) informatikai rendszereit orosz hackerek többször teljesen feltörték, amire nem igazán volt válasza a magyar elhárításnak. Állítólag már 2021 második felére kiderült, hogy az oroszok teljesen kompromittálták a külügy számítógépes hálózatát és belső levelezését, és feltörték a „korlátozott terjesztésű” és „bizalmas” minősítésű állami és diplomáciai információk továbbítására használt rendszert is – állítják oknyomozók. A minisztériumok nem erősítették meg az állításokat.

Szerző(k):
Szabó Dániel
03.
27.
17:19

Megsemmisítettek két nagy olajraktárat az oroszok, Herszonban a tüntetők közé lőttek

A ukrán megyei vezetők megerősítették vasárnap, hogy rakétacsapások következtében teljesen megsemmisült két nagy olajraktár Nyugat-Ukrajnában. Herszon városában ismét tüntettek a helyi lakosok annak ellenére, hogy az orosz erők betiltották a demonstrációkat, a katonák az oszlatáskor ismét lőttek. Az ukránok szerint már 16 600 orosz katona esett el, mintegy ezer fogságba került.

Szerző(k):
Domokos Erika