Vojnits Tamás szerint csak átmenetileg száll be az állam a takarékokba
Vojnits Tamás szerint csak átmenetileg száll be az állam a takarékokba
Vojnits: alaptalan kisajátításról beszélni
A Takarékbank igazgatóságának szerda este megválasztott új elnöke az MTI-nek adott nyilatkozatában kifejtette: az állam csak addig száll be az üzletmenetbe, amíg a rendszernek magának szüksége van a megújításra, feltőkésítésre, minden egyéb, a későbbi privatizációval kapcsolatos állítás jelenleg a fantázia világába tartozik.
Új elnöke van a Takarékbanknak
Három újabb szövetkezeti hitelintézeti vezető csatlakozott az Integrációs Szervezet Elnöki Tanácsadó Testületéhez – írja az Index. A Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. augusztus 28-án este megtartott igazgatósági és felügyelő bizottsági ülésének résztvevői egyhangúan megválasztották a szövetkezeti hitelintézetek integrációja központi bankjának vezető tisztségviselőit.
Jóváhagyta a Takarékbank a tőkeemelést
A Takarékbank Zrt. tegnapi közgyűlése elfogadta a társaság új alapszabályát, megválasztotta a takarékszövetkezeti integráció központi bankjának vezető tisztségviselőit, illetve jóváhagyta a Magyar Posta Zrt. mintegy 655 millió forintos tőkeemelését is − közölte a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ). Az állam az MFB Zrt.-n és a Magyar Postán keresztül ideiglenesen többségi tulajdont szerez a bankban. Az állami tőkeemelés célja annak garantálása, hogy az új integráció − amelyben az államnak is tulajdonrésze van − jobban, korszerűbben és versenyképesebben működjön − fogalmaz a közlemény. A közgyűlési döntés értelmében a szövetkezeti hitelintézetek egyenként 2 ezer forint névértékű \"C\" sorozatú elsőbbségi részvényt kapnak a Takarékbankban (az MFB-nek és a Postának csupán törzsrészvényei vannak). A közgyűlés az igazgatóság belső tagjává választotta Szabó Leventét és Brezina Szabolcsot, míg tag lett Vida József, a Szentgál és Vidéke Takarékszövetkezet elnök-ügyvezetője, Vojnits Tamás kormánybiztos, Szarka Zsolt, a Magyar Posta vezérigazgatója, valamint az MFB-t képviselő Nagy Csaba és Nyikos Péter is.
A gyerekek még megtakarítanának
Átlagosan havi 4000 forint zsebpénzt kap ma egy általános iskolás, azaz évi 32 milliárd forint körülire tehető az az összeg, amivel ez a korosztály éves szinten gazdálkodik − derült ki a TakarékPont hálózat kutatásaiból. A fenti összegből a gyerekek havi 1-2 ezer forintot tudnának megtakarítani − persze nagy kérdés, hogy akarnak-e. Ebben Marián Béla szociológus szerint nagyon fontos kérdés a szülői viselkedésminta, valamint a támogatás − például a kiadások és bevételek nyilvántartásának vezetésére nevelés, a megtakarításra való ösztönzés. Azok a fiatalok, akik kapnak ilyen jellegű támogatást a szüleiktől, jobban kontrollálják kiadásaikat, inkább preferálják a gyűjtögetést a pénzköltéssel szemben, jövőorientáltak, tudatosabbak, és több a megtakarításuk.