Donald Trump amerikai elnökjelölt sokat hangoztatott álláspontja, miszerint államfőként ő gyorsan pontot tudna tenni az orosz-ukrán konfliktus végére, a többség szerint a Kremlnek kedvező forgatókönyvet takar. Az elemzők ugyanakkor egyetértenek abban, hogy ennek a megvalósulása az Egyesült Államok részéről is komoly következményekkel járna külpolitikai és külkereskedelmi kapcsolatok terén. De Hszi Csin-ping kínai elnök is érdeklődve figyelheti, miként alakul az ukrajnai háború, egyesek szerint Tajvan jövője is függhet attól, milyen döntések születnek a közeljövőben az Egyesült Államokban Ukrajnát illetően.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennSoha nem látott méretű hadgyakorlatokat tart Tajvan körül Kína, "szigorú figyelmeztetésként a sziget függetlenségét támogató szeparatistáknak."
Szerző(k): G. É.A francia nagyvállalatok és vagyonosabb állampolgárok adóemelésekkel számolhatnak. Az Európai Unió megszavazta a kínai elektromos autókat sújtó büntetővámokat. Izrael pedig légicsapásokat hajtott végre Bejrút ellen. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennMozgósítottak 40 ezer katonát.
Szerző(k): Kiffer AnnaPeking szerint kínai honlapokat megtámadva a politikai rendszert becsmérlő tartalmakat tesz közzé az Anonymus 64 csoport, amelyet Tajvan irányít. Ezért haladéktalan jelentéstételre kérik a honpolgárokat.
Szerző(k): G. É.Kína szerint jelenlétük a Tajvani-szorosban növeli a biztonsági kockázatokat.
Szerző(k): EconomxA világ első számú félvezető-gyártója, a TSMC Drezdában építi fel az első európai gyárát, ahol járműiparban felhasználható chipeket fognak készíteni.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz Európai Bizottság elnöke újraválasztási beszédében elmondta, szükség esetén elrettentené Kínát Tajvan lerohanasától.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA hét közepén örökös csúcsára érkezett az arany árfolyama. Mindez nem meglepő azután, hogy az év elején több éves bázisból tört ki az árfolyam.
Szerző(k): Fellegi Tamás