Autópálya Pozsony és Bécs között
Autópálya Pozsony és Bécs között
Tovább épül az M3-as
Az M3-as autópálya Füzesabony-Polgár közötti szakasza legkésőbb 2002. november 30-áig elkészül, 2003-ban pedig - 146 milliárd forintos költséggel - megkezdődik a sztráda további, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei részének építése. Ezt Mádi László, a Miniszterelnöki Hivatal, illetve Manninger Jenő, a Közlekedési és Vízügyi Minisztérium politikai államtitkárai erősítették meg csütörtökön egy Nyíregyházán tartott konferencián. Az MTI tudósítása szerint az államtitkárok elmondták azt is, hogy az M3-as autópálya Pród községnél ágazik majd el Debrecen, illetve Nyíregyháza irányába. A gyorsforgalmi út 2005-re éri el a szabolcsi megyeszékhelyet, onnan pedig 2009-ig épül ki az ukrán határig.
A Fidesz fejlesztési tervei
A Fidesz országos elnöksége csütörtöki ülésén támogatásáról biztosította azt a kezdeményezést, hogy az épülő Nemzeti Színház környékén kulturális centrumot hozzanak létre és ehhez a kormány is nyújtson költségvetési támogatást - közölte az MTI szerint Pokorni Zoltán az elnökségi ülést követő sajtótájékoztatón. A Fidesz alelnöke elmondta, hogy a Nemzeti Színház környékén levő telkeken kaphatna helyet a Modern Magyar Művészeti Múzeum, a Hagyományok Háza és a Nemzeti Filharmónia épülete is. Az oktatási miniszter szorgalmazta, hogy egy több ezer fő befogadására alkalmas konferenciaközpont is épüljön ebben a városnegyedben. A Fidesz elnöksége kezdeményezi az M0-s körgyűrű keleti és déli ívének fejlesztését is és a testület javasolja, hogy mindkét beruházás kivitelezését még ebben a ciklusban kezdjék meg. Az elnökség álláspontja szerint a keleti szakaszon az autóút kétszer kétsávossá bővítése legkésőbb 2002 elején megkezdődhetne.