BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

szociálpolitika

04.
14.
18:38

Elmaradhat az idei nyugdíjprémium

Egy hónappal ezelőtt a kormányközeli Világgazdaság pendítette meg, hogy a nyugdíjprémium kifizetése akár el is maradhat idén, ha a gazdasági kilátások tovább romlanak. A koronavírus-járvány okozta válság azóta tovagyűrűzött és immár az MNB legoptimistább becslése szerint sem lesz meg a nyugdíjprémium alapfeltételeként meghatározott 3,5 százalékos GDP-növekedés. Jövőre lesz viszont a 13. havi nyugdíjra tervezett egyheti plusz juttatás, amely az eddig remélthez képest még soványabb kompenzációt jelent majd az érintetteknek.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
04.
02.
10:48

Európában példátlan, amit az Orbán-kormány a munkavállalókkal tesz - figyelmeztetés érkezett

Nincs még egy olyan ország Európában, ahol ebben a veszélyhelyzetben a kormány annyira magára hagyja a munkavállalókat és egyes ágazatokat, mint Magyarország – közölte a miniszterelnöknek és a köztársasági elnöknek írt levelében Luca Visentini. A 38 ország 90 szakszervezetének mintegy 45 millió dolgozóját képviselő Európai Szakszervezeti Szövetség (ESZSZ) főtitkára felszólítja a kormányt, tárgyaljon a szociális partnerekkel, s biztosítson a munkavállalók számára megnyugtató védelmet.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss